BG IMG
BG IMG
BG IMG
 

BOTOX - TOXYNA BOTULINOWA

Medycyna Estetyczna

Dermaheal

Poprawa jędrności skóry

Bezbolesne zabiegi

Szybki proces gojenia

Toksyna botulinowa jest silną substancją porażającą m.in. nerwy odpowiedzialne za napięcie mięśni. Tę własnie jej właściwość wykorzystano w kosmetyce.

Kiedy marszczymy brwi, uśmiechamy się lub śmiejemy wtedy następuje skurcz mięśni twarzy i powstają fałdy skórne tworzące dynamiczne zmarszczki i linie tak jak "kurze łapki", zmarszczki czołowe, lub międzybrwiowe linie zmartwienia tzw. mars. Z czasem te dynamiczne zmarszczki i linie pogłębiają się i pozostają na stałe. Proste leczenie toksyną botulinową może skutecznie wygładzić linie mimiki twarzy i przywrócić jej młodość i świeżość.

Czym jest toksyna botulinowa?

Toksyna botulinowa jest najsilniejszą znaną toksyną biologiczną. Jest neurotoksyną wytwarzaną przez beztlenową pałeczkę Clostridium botulinum. Znamy 7 typów antygenowych toksyny oznaczonych od A - G. Do zatrucia u ludzi dochodzi po spożyciu zakażonych konserw głównie typem A, B i E.

Jak działa toksyna?

Wyraz twarzy jest wypadkową działania bodźców wysyłanych przez mózg do komórek mięśniowych. Toksyna botulinowa blokuje przechodzenie bodźców z nerwów do drobnych mięśni twarzy związanych z liniami wyrazu twarzy. Zapobiega skurczowi tych mięsni a jednocześnie marszczeniu i fałdowaniu się skóry prowadząc do rozluźnienia mięśnia i znajdującej się nad nim skóry. Przywrócenie funkcji zakończeń nerwowo mięśniowych zachodzi po około 4-6 miesiącach z czym wiąże się efekt działania toksyny. Toksyna działa jedynie w obrębi mięśni do których została wstrzyknięta, podczas gdy pozostałe mięśnie funkcjonują jak dotychczas. W efekcie wyraz twarzy nie zmienia się, natomiast znikają zmarszczki. Następstwem leczenia nie jest zamrożenie mimiki twarzy.

Na czym polega leczenie?

Preparat zawierający jad kiełbasiany (Botox, Dysport) jest wstrzykiwany przy użyciu jednorazowej strzykawki, zaopatrzonej w bardzo cienką igłę. Bardzo małą ilość preparatu rozpuszcza się w roztworze soli fizjologicznej i bardzo precyzyjnie wstrzykuje w kilka miejsc na twarzy. Podczas zabiegu pacjent znajduje się z w pozycji siedzącej. Ból związany ze wstrzyknięciami jest minimalny. Wielu pacjentów porównuje go do kilkusekundowego ugryzienia przez mrówkę. Zabieg nie wymaga znieczulenia miejscowego a więc bezpośrednio po nim można podjąć zwykłą aktywność. Zabieg trwa około 15 minut w zależności od liczby leczonych miejsc. Botulina zaczyna działać po 2-3 dniach od wstrzyknięcia a pełen efekt leczenia może być widoczny dopiero po 7-14 dniach.

Kiedy można używać preparatów toksyny botulinowej?

Toksyna botulinowa jest szeroko stosowana w usuwaniu:

- zmarszczek między brwiami,

- poziomych linii na czole,

- kurzych łapek lub linii śmiechu między oczami,

Jest również coraz powszechniej stosowana w celu wygładzenia linii szyi oraz unoszenia brwi, co nadaje im młodszy wygląd i łagodzi wyraz oczu.

                    Image

Cennik:

Botox od 200 zł

Wróć do listy