BG IMG
BG IMG
BG IMG
 

Wolumetryczny  Lifting Twarzy

Wolumetria twarzy to najnowsza metoda na przywrócenie twarzy wyglądu z lat młodzieńczych bez użycia skalpela i innych inwazyjnych metod chirurgii plastycznej!

Wskazania do zabiegu

Wraz z procesem starzenia się następuje stopniowy zanik tkanek podskórnych: twarz traci swoją objętość, zapadają się skronie i policzki (traci się zaokrąglone rysy twarzy), a skóra i tkanki zaczynają obwisać pod działaniem grawitacji.

Działanie

Wolumetria opiera się na skorygowaniu objętości tkanek miękkich twarzy, przez co uzyskuje się efekt młodszego wyglądu. Jednocześnie, wolumetria poprawia zarys twarzy i udoskonala jej owal. Jest to zabieg, który odbudowuje objętość w tych obszarach twarzy, gdzie zmniejszyła się na przykład ilość tkanki tłuszczowej.

Efekt wolumetrii jest natychmiastowy i może utrzymać się od 9 do 18 miesięcy, w zależności od predyspozycji osobniczych Pacjenta i użytych preparatów. Preparaty wolumetryczne można stosować również w przypadku wskazań do wypełnienia tłuszczowego, wykorzystują one bowiem technologię trójwymiarowej macierzy kwasu kwasu hialuronowego i powiązanego z nią systemu poprawy skuteczności usieciowania. Wypełniacze stosowane w wolumetrii są specyficzne, gęstsze od pozostałych, i dlatego dobre do przywracania objętości i modelowania twarzy. Dodatkowo, preparaty te mają dużą odporność na działanie ze strony wolnych rodników i rozkład enzymatyczny.

Jak wygląda zabieg?

Wolumetria to bezbolesny zabieg przeprowadzany przez lekarza w znieczuleniu miejscowym. Najpierw lekarz ustala zakres korekcji, wstrzykuje kwas hialuronowy, a potem odpowiednio go rozprowadza w czasie zabiegu. Powstały w ten sposób implant jest elastyczny, miękki, o jednorodnej konsystencji z otaczającą tkanką – w praktyce jest niewyczuwalny oraz niewidoczny. Czas takiego zabiegu to zaledwie 30 minut. Efekty widoczne są bezpośrednio po zabiegu!Dodatkowo, implant zapewnia odpowiednie nawilżenie tkanek, przez co skóra wygląda młodo i naturalnie.

Efekty wolumetrii

Twarz odzyskuje swój młodzieńczy wygląd:

 • kości policzkowe są uwydatnione
 • zostają zredukowane zagłębienia podoczodołowe
 • kąt żuchwy zostaje wymodelowany
 • zostają uniesione kości policzkowe
 • poprawia się owal twarzy
 • wymodelowana tkanka nadaje policzkom pełny, młody kształt


                    Image

 

Zalety
VOLUMA charakteryzuje się następującymi zaletami:

 • Oparty jest na kwasie hialuronowym i ulega całkowitemu wchłanianiu co oznacza, że terapią można powtarzać wedle potrzeb;
 • Charakteryzuje się doskonała tolerancją dzięki zastosowaniu kwasu hialuronowego o czystości farmaceutycznej;
 • Całkowicie integruje się z tkankami skóry i doskonale dopasowuje się do modelowanych okolic twarzy;
 • Zapewnia trwałość efektów od 12 do 18 miesięcy;
 • Wyniki są natychmiastowe i bardzo naturalnie wyglądające;
 • W określonych wskazaniach można go stosować zamiast zastrzyków z tłuszczu;
 • Poprzez remodeling twarzy można osiągnąć efekt liftingu.

Ponadto, VOLUMA odżywia i nawilża skórę, poprawiając napięcie skóry i nadając jej gładkość.
Po zakończeniu sesji zastrzyków, lekarz wykona masaż w miejscu podania preparatu! aby upewnić się, że VOLUMA jest odpowiednio i równomiernie rozprowadzony.
Zabiegi z wykorzystaniem preparatu VOLUMA powinny być wykonywane przez lekarzy mających doświadczenie w zakresie techniki wstrzykiwania.

Wróć do listy